THF Bayanlar Hentbol Süper Ligi Start Aldı

Spread the love

2016-2017 Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi 2 karşılaşma dışında tamamlandı. Muratpaşa Bld. – Ardeşen GSK ve Kastamonu Bld. – Yenimahalle Bld. maçları ertelendi.

Geçen sezonu Türkiye Kupası ve Süper Kupa’yı alarak tamamlayan Ardeşen Gençlikspor ile Muratpaşa Bld. Maçı 21 Eylül’e ertelenirken, bir diğer ertelenen maç da Kastamonu Bld. – Yenimahalle Bld. Maçı oldu.

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi bugün oynanan 5 maçla başladı. Bu karşılaşmaların 4’ünü deplasman takımlar kazanırken, kendi evinde galibiyet sevinci yaşayan tek takım Eskişehir Hentbol Spor Kulübü’nü 43-26 yenen Üsküdar Belediye Spor Kulübü oldu. Üsküdar BSK aldığı bu farklı galibiyet ile lige lider başladı.

Geçtiğimiz sezonu iki kupa ile tamamlayarak hentbol bayanlarda en büyük olduğunu ispatlayan Ardeşen GSK ilk maçını 17 Eylül’de deplasmanda İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile oynayacak. Ardeşen GSK’nın ilk hafta deplasmanda oynaması gereken Muratpaşa Belediyespor maçı 21 Eylül’e ertelendi. Ardeşen GSK üst üste iki deplasman maçının ardından seyircisi önüne 25 Eylül’de çıkacak. Ardeşen GSK 25 Eylül’de Aksaraya Belediye Spor Kulübü ile karşılaşacak.

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde ilk hafta oynanan maçların sonuçları ve oluşan puan durumu şöyle…

bsl1sonuc2

 

bsl1puan

Bir cevap yazın

*