Ardeşen GSK Antrenörü Rakibi Değerlendirdi

Spread the love

Ardeşen GSK’nın Avrupa Challenge Cup son 16 turundaki rakibi Hırvatistan’ın HC Lokomotiva Zagreb takımı oldu. Ardeşen GSK Antrenörü Ali İhsan Tekin kura çekimini değerlendirdi.

Yapılan kura çekimi sonrasında temsilcimizin rakibi ikinci torbadan gelen Hırvatistan’ın HC Lokomotiva Zagreb oldu. İlk maçlar 4-5 Şubat 2017’de Hırvatistan’da, rövanşı ise 11-12 Şubat 2017’de Ardeşen’de oynanacak.

ARDEŞEN GSK ANTRENÖRÜ ALİ İHSAN TEKİN RAKİBİ DEĞERLENDİRDİ

Ardeşen GSK Antrenörü Ali İhsan tekin kura çekimi sonrası açıklamalarda bulunarak rakibi değerlendirdi. Balkan ekolünün hentbolda yerinin çok farklı olduğunu söyleyen Tekin “Bir önceki rakibimiz Karadağ’ın Danilovgrad takımı gibi Hırvatistan’ın HC Lokomotiva Zagreb takımı da Balkan ekolünden ve bu takım Hırvatistan’ın çok güçlü bir takımı. Bizim takımdaki Hırvatistan oyuncularının hentbol temel eğitimini alıp tabiri caizse piştikleri yer orası. 21 yıldır Avrupa Kupaları’nda mücadele eden bir takım. Şampiyonlar Ligi’nde oynamış ve Kupa Galipleri Kupası’nda final oynamış bir ekip.” Dedi.

Ardeşen GSK olarak Avrupa’ya ayrı bir önem verdiklerini belirten Antrenör Ali İhsan Tekin “ Bizim kupada hedeflerimiz çok büyük. Rakibin kim olduğu çok önemli değil. Önemli olan bizim neler yapacağımız. İlk maçın Hırvatistan’da oynanacak olması bizim için çok büyük bir avantaj. Oradaki oyunu dengede tutmak gerekiyor. Kazanırsak elbette çok iyi olacak; ama olası yenilgide farkı az tutarsak evimizde oynayacağımız maçta seyircimiz ile bütünleşip kupada çeyrek finale yükseleceğimize inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

gfdgdfg

Bir cevap yazın

*