Ardeşen GSK Avrupa’da Sahne Alıyor

Spread the love

Sezona 4 kupa hedefiyle başlayan Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı Avrupa Kupası macerasına başlıyor. Bu yıl Avrupa Challenge Kupası’nda mücadele edecek olan Ardeşen GSK kupaya 3. Turdan başlıyor.

Karadağ ülkesini temsil eden Danilovgrad takımı ile ilk maçı 13 Kasım Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde oynayacak olan Ardeşen GSK’da hedef 20 Kasım Pazar günü oynanacak rövanşa maçına avantajlı skorla çıkmak.

Ardeşen GSK Antrenörü Ali İhsan Tekin, Ardeşen Kaptanı Jelena Pırsl ve Gamze Haşimoğlu Rize Gazeteciler Derneği’nde bir basın toplantısı düzenledi. Danilovgrad takımıyla yapacakları maç öncesi açıklamalarda bulunan Ardşeen GSK Antrenörü Ali İhsan Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdikleri Avrupa Kupası sözünü tutmak istediklerini belirterek, “Avrupa Kupası’nda finali görmek ve tabi ki kupayı kazanmak istiyoruz. Bu büyük bir başarı olur. Bu büyük başarı için büyük bir desteğe ihtiyacımız var. Danilovgrad takımını elememiz durumunda son 16’ya kalacağız. Avrupa Kupası’nda hedefe yürümek için seyircimizin desteğine çok ihtiyacımız var. 13 Kasım Pazar günü saat 17:00’de Ardeşen Meslek Yüksek Okulu’nda Danilovgrad takımı ile oynayacağımız Avrupa Challenge Kupası maçına herkesi davet ediyoruz. “ dedi.

Ardeşen GSK Kaptanı Jelena Pırsl ise yaptığı açıklamada, ligde ve Avrupa’da başarılı olmak istediklerini;ancak Avrupa Kupası maçlarınının heyecanının ve ambiyansının farklı olduğunu belirterek, Pazar günü oynayacaklarını maça herkesi beklediklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

*