Ardeşen GSK Bşk. Oğuz’dan Taraftara Çağrı

Spread the love

Hentbol Bayanlar Avrupa Kupasında 13 Kasım Pazar günü 17:00’da Karadağ’ın Danilovgrad ekibini ağırlayacak olan Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) Başkanı Sultan Rauf OĞUZ, taraftar desteği ile turu aralamak ve deplasmana avantajlı bir şekilde gitmek istediklerini belirtti.

Bu Yıl Ülkemizi Avrupa Challenge Kupasında temsil edecek olan Ardeşen GSK Başkanı Sultan Rauf Oğuz, www.ardesen.com’a verdiği röportajda geçen sezon Türkiye Kupası ve Süper Kupa’yı Kazandıklarını anımsatarak, “Rize adına önemli bir mihenk taşı niteliği taşıyan bir başarı elde ederek tarih yazdık. Ancak, tarih yazmak bir kereye mahsus bir olgu değil, süreklilik gerektiren bir dünya gerçeğidir. Ülkemiz de yaşadığımız şampiyonlukların ardından, daha önce çeyrek Finaller gördüğümüz Avrupa’da bu sezon final görmek, şampiyon olmak ve yeni bir tarih yazmak istiyoruz.” dedi.

AVRUPA YENİDEN ARDEŞEN’İ KONUŞACAK

Avrupa Kupasında sahne aldığımız her dönem, Avrupa Hentbol’ünün gıpta ile takip ettiği bir taraftar desteğine sahip olmanın halkı gururunu yaşadıklarını ifade eden Oğuz, “Bu ve bunun gibi değerler her il’e/ilçe’ye kolay kolay nasip olmaz. Ardeşen GSK’yı başarıya ulaştıran Rize’nin ve Ardeşen’in gerçek spor severleridir. İnanıyorum ki Önümüzdeki hafta Avrupa yeniden Ardeşen GSK taraftarının sayesinde Rize’yi Ardeşen’i konuşacak. O yüzden bu önemli organizasyon da da, halkımız geçmişte olduğu gibi bu pazar günü de tribünleri dolduracak, 60 dakikalığına takımlarına destek çıkacaktır. Büyük Ardeşen GSK ailesinin gücünü bir kez daha Avrupa’da duyuracak olmanın heyecanını yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

HEDEF REKORU KIRMAK

Geçmişte hentbol sporunda taraftar rekorlarını alt üst ettiklerini ifade eden Oğuz, “Ardeşen GSK’nın taraftar desteğini geçebilen bir rakibimiz yok. Tek bir rakibimiz var o da biz. O yüzden bu sezon Avrupa’da kendi rekorumuzu kırmak istiyoruz. Bu rekoru kırabilmek için Tüm halkımızı, maça gelirken eşini, dostunu, komşusunu ve yakınlarını maça davet etmesini istiyoruz. Bunu ilçe olarak hep birlikte başarmalıyız.” dedi.

OĞUZ’DAN 2023 VURGUSU

Oğuz, “Ülkemizin gelişmişliğini sağlanmak ve ileri medeniyetler seviyesine yükseltmek sadece ekonomik ve teknolojik gelişimlerden ibaret değildir. Sanatta ve sporda bu başarıyı desteklemek dengeli bir gelişmeyi ve halkı ile büyüyen bir ülkeyi meydana getirecektir. Bu anlamda biz Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü olarak sayın Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu 2023 yılı hedefine hazırız, Rize hazır” şeklinde konuştu.

 

Hentbol Avrupa Challenge Kupası

Rize / Ardeşen GSK – Karadağ / Danilovgrad

Tarih: 13 Kasım Pazar – 17:00

Yer: Ardeşen MYO Spor Salonu

Bir cevap yazın

*