Ardeşen GSK Galibiyet Serisi İle Toparlanmak İstiyor

Spread the love

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü (Ardeşen GSK) Kastamonu Bld. Spor karşısında alınan mağlubiyetin moralsizliğini üzerinde atmaya çalışıyor.

Kastamonu Bld. Spor karşısında alınan yenilgi sonrası kendi evinde ara vermeden Üsküdar BSK ile yapılacak maçın hazırlıklarını sürdüren Ardeşen GSK’da Olga Vaschuk ve Natasa Jankovic’in eksiklikleri düşündürüyor.

Olga’nın Milli Takım’dan sakat dönmesi ve Natasa’nın ülkesi ile katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda sakatlanması takımdaki dengeleri bozdu. Bu iki eksikle Kastamonu Bld. Spor karşısına çıktıklarını ve maçın sonunda istemedikleri sonuçla karşılaştıklarını belirten Ardeşen GSK Antrenörü Ali İhsan Tekin açıklamalarda bulundu.

Toparlanma sürecini atlatmanın zorluğuna dikkat çeken Tekin “İlk dört takım arasında olmayı düşünüp de şampiyonluğu hedefleyen takımların arasında en favori bizdik; ama her zaman evdeki hesap çarşıya uymuyor. Olga ve Natasa Milli Takımlardan sakat döndüler. Bu da şu demek oluyor ki, takımımızın sağ tarafı yani % 40’ı yok. 12 kişi gittik zaten Kastamonu’ya. Bu mağlup olmamızda çok büyük etkendi. Sonu itibariyle kızlarımız canla başla mücadele ettiler. İnşallah bu yenilgi son olur.” Dedi.

Ardeşen GSK Antrenörü Ali İhsan Tekin konuşmasının sonunda, ligin ilk yarısının sona ermesine kısa bir süre kala oynayacakları 4 maçı (Üsküdar BSK, Genç Uşakspor, Samsun GSK, Artsam Koleji) kazanarak galibiyet serisi yakalamak istediklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

*