Ardeşen GSK, Tekvando Şampiyonu Oldu!

Spread the love

Ardeşen GSK Tekvando takımı, başarıya doymuyor. Daha öncede çeşitli şampiyonlukları bulunan tekvandocular Rize’de yapılan Genç ve Yıldızlar il şampiyonasından da 1.’lik elde etti.

Yıldızlar kategorisinde 33 kiloda Erdem Koloğlu ve 41 kiloda Berkant Toprak Örsoğlu 1. oldu.

Gençlerde ise 68 kiloda Ahmet Kasap il 1.si oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ardeşen GSK’nın Tekvando Antrenörü Yaşar Azaklı, “İl düzeyinde şampiyon olarak bölge şampiyonasında mücadele etme hakkını elde ettik. Amacımız bölge şampiyonasında da şampiyon olarak ilimizi ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmek, madalya ve madalyalar almaktır.” Dedi.

Gençlerle iletişim kurmanın en kolay yollarından birinin spor olduğunu ifade eden Azaklı, “Sağlıklı bireylerin yetişmesinin yanı sıra, ahlaklı ve özgüven sahibi gençlerin yetişmesi için mücadele veriyoruz. Tabi asıl amaçlarımızdan birisi de tekvando sporunun şiddet ve kavga değil, yarışma ruhunu aşılamaktır. Aynı zaman da sporcularımızın gelecekte okul eğitim/öğretim sisteminde tekvando sporu yeteneği ile çeşitli alanlarda puan extra puanlar kazanmasını sağlamak.” Dedi.

ardeşen gsk tekvando (1) ardeşen gsk tekvando (2) ardeşen gsk tekvando (3) ardeşen gsk tekvando (4) ardeşen gsk tekvando (5)

Bir cevap yazın

*