Ardeşen GSK Yarı Final’de…

Spread the love

Hentbol Bayanlar Süper Ligi şampiyonunun belirleneceği Play-Off serileri başladı.

3 maçta 2 galibiyet gerektiren Çeyrek Final serisinin ikinci maçında Üsküdar Belediyespor’u ağırlayan Ardeşen GSK karşılaşmadan 38–20 galip ayrıldı.

2 Nisan Cumartesi günü İstanbul’da oynanan ilk karşılaşmayı da 36–29 kazanan Ardeşen GSK seride galibiyet sayısını 2’ye çıkararak yarı finale adını yazdırdı. Ardeşen GSK iki maçı da üst üste kazandığı için iki takım arasında ön görülen 3. maçın oynanmasına gerek kalmadı.

Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi, Ardeşen Meslek Yüksek Okulu spor salonunda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı da 22 – 4 Ardeşen GSK üstünlüğünde tamamlanmıştı.

Salon: Ardeşen Meslek Yüksekokulu
Hakemler: Ahmet Sancak, Ömer Turan

Ardeşen Gençlik: Pirsl (Graovac), Vuckovic 2, Burlechenko 1, Grubisic 2, Georgijev 3, Barbara 3, Valeria 5, Andruchuk 6, Duygu Sakallı 3, Melek Yazıcı 1, Sıdıka Kurban 1, Jankovic 2, Neslihan Çalışkan 4, Gamze Haşimoğlu 5

Üsküdar Belediyespor: Merve Durdu (Halime Beyrut), Meltem Arslan 2, Esra Öztürk 1, Çiğdem Özcan 2, Merve Adıyaman 6, Buket Yılmaz 1, Deniz Durmuş, Kübra Sarıkaya 3, Rabia Öz 2, Neriman Sevgilican 3

Devre: 22-4

İki dakika cezası alan: Esra Öztürk (Üsküdar Belediyespor)

ARDEŞEN GSK RAKİBİNİ BEKLİYOR.
Yarı finale adını yazdıran Ardeşen GSK ise yarı final rakibini bekliyor. Temsilcimiz Yenimahalle Belediyespor ile Kastamonu Belediyespor’un galibi ile yarı finalde mücadele edecek.

YARI FİNAL 5 MAÇTA 3 GALİBİYET
Yarı final serisinden galip ayrılıp finale yükselmek için eşleşecek olan takımlar arasında 5 maç ön görülüyor. 5 maçın 3’ünü kazanan ekip finale yükselecek. Ardeşen GSK yarı finale yapacağı 5’maçın 2’sini deplasman da 3’ünü ise kendi saha ve seyircisi önünde oynanacak. Ardeşen GSK çıkacağı ilk 3 maçı da ard arda kazanması halinde 4 ve 5. maçı oynamaya gerek kalmadan direkt olarak finale yükselecek.

DİĞER YARI FİNALİSTLER BELLİ OLDU.
Ardeşen GSK ise birlikte Muratpaşa Belediyespor ile Trabzon Zağnosspor yarı finale yükselen takımlar oldu. Yarı Final’de Muratpaşa Belediyespor ile Zağnosspor mücadele edecek. Ardeşen GSK ise Yenimahalle Belediyespor ile Kastamonu Belediyespor’un galibi ile mücadele edecek.

A MİLLİLER DE İZLEDİ
Öte yandan Ardeşen’de oynanan karşılaşmayı Hentbol Erkekler A Milli Takımı da İzledi.

Bir cevap yazın

*