Ardeşen GSK’nın Rakipleri Kimlerle Karşılaşacak?

Spread the love

28 Eylül Pazar Günü Oynanacak Olan 5 Maç da Birbirinden Çok Önem Taşıyor. Zira, Puan Tablosunda Enler Ortaya Çıkacak.

Haftanın ilk maçı 1907 Kanaryaspor ve Ankara 1910spor arasında oynanacak. Geçtiğimiz hafta kendi sahasında İzmir BŞB’yi 3 farkla mağlup eden Ankara temsilcisi, Karnaryaspor’u da yenmesi halinde üst sıralardaki yerini koruyacak. Lig’e farklı Muratpaşa Yenilgisiyle başlayan Karnaryaspor ise son sıradan kurtulmak için Ankara’dan puan yada puanlarla dönmenin hesabını yapıyor.

Günün ikinci karşılaşması ise Karadeniz’de Trabzon Zağnosspor ve Yeni Mahalle Belediyespor arasında oynanacak. Ligin ilk haftasında Üsküdar Deplasmanında rakibi ile berabere kalarak 1 puanı hanesine yazdıran Trabzon temsilcisi, üst sıralarda ki yerini korumak için Yenimahalle’yi kendi saha ve seyircisi önünde geçmek istiyor. Yeni Mahalle Belediyespor ise ilk hafta rakibi Maltepe Belediyespor’un sahaya çıkmamasından ötürü şimdilik eli boş döndüğü için hanesine puan yazılmadı. O Yüzden son sıralardaki yerinden kurtulup, üst sıralara yükselmek için mücadele edecek ve mutlak galibiyet parolasıyla sahaya çıkacak. (Yeni Mahalle Belediyespor’un, Rakibi Maltepespor’un Sahaya Çıkmaması Nedeni ile Hükmen 10–0 galip kılınması bekleniyor. Ancak, federasyon maçın ileri bir tarihte oynanmasına da karar verebilir.)

Kilit Maçlardan birisi de İzmir Büyükşehir Belediyespor ve Üsküdar Belediyespor arasında oynanacak. Deplasman’da Ankara 1910spor’a mağlup olarak lige mağlubiyetle başlayan İzmir ekibi, Üsküdar Belediyesini yenerek ilk puanını almak istiyor. Üsküdar Belediyespor ise ilk hafta kaptırdığı 1 puanın telafisini izmir’de arayacak.

Geçtiğimiz Hafta Sonu, mutlak galibiyet parolasıyla Ardeşen’e gelen ancak, istediğini alamayan Kastamonu Belediyespor ise Son Şampiyon Muratpaşa Belediyespor’u ağırlayacak. Kötü başlangıcın telafisini Muratpaşa Maçında arayacak olan Kastamonu Temsilcisi, kendi saha ve seyirci gücünü sonuna kadar kullanacak. Muratpaşa Belediyespor ise lige farklı galibiyetle başladğı için liderlik koltuğunun ilk sahibi oldu. Koltuğu rakiplerine kaptırmak istemeyen Antalya Temsilcisi Mutlak Galibiyet Parolasıyla Kastamonu Deplasmanına Gidecek.

Haftanın en çok merak edilen karşılaşması ise Maltepe Belediyespor ve Ardeşen GSK arasında oynanacak. Zira, Maltepe Belediyespor ilk hafta maçına çıkmamıştı ve hükmen mağlup olması bekleniyor. Hentbol Kamuoyu Maltepe Belediyespor’un Ardeşen GSK karşısına çıkıp çıkmayacağını merakla bekliyor. Alınan bir başka duyuma göre, Maltepe Belediyespor hentbol şubesini ve Süper lig haklarını Bursa Temsilcisi Bursagücü’ne devredeceği haberleri var. Ardeşen bu haftasonu Maltepe Belediyespor mu yoksa Bursagücü ile mi oynayacak önümüzdeki günlerde belli olacak. Ardeşen’de sonuç her ne olursa olsun, ilk haftaki galibiyetinin ardından ilk deplasmanından da galibiyetle ayrılarak liderlik yarışını sürdürmek istiyor.

İşte Haftanın Programı;

28 Eylül Pazar
1907 Kanaryaspor – Ankara 1910Spor
Maltepe Belediyesi – Rize Ardeşen GSK
İzmir Büyükşehir Belediyesi – Üsküdar Belediyesi
Trabzon Zağnos Spor – Yenimahalle Belediyesi
Kastamonu Belediyesi – Muratpaşa Belediyesi

Puan durumu;

puan

Bir cevap yazın

*