ARDEŞEN, HIRVATİSTAN’I AĞIRLIYOR!

Spread the love

Hentbol Bayanlar Avrupa Kupasına Final parolasıyla başlangıç yapan Rize-Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü, ilk 8’e girme mücadelesinde Hırvatistan’ın RK Zelina ekibini ağırlıyor. İki maç üst üste Rize-Ardeşen’de oynanacak.

Konuyla İlgili bir açıklama yapan Ardeşen GSK Basın Sözcüsü Ömer Faruk Zenginal, “Ardeşen GSK olarak yine, yeni bir tarih yazmanın arifesindeyiz. Bu hafta sonu Avrupa Kupasının güçlü ekiplerinden Hırvatistan RK Zelina takımını ağırlayacağız. Bu maç ile ilgili yaklaşık olarak 1.5 ay öncesinden hazırlıklara başladık. Çok özel isimler bu karşılaşma için davet edildi. Bakanlar Kurulundan, ülkemizin çeşitli yönetim kademelerine kadar büyüklerimiz bu maça özel olarak davet edildi. Ayrıca çok sayıda gazeteci, spor muhabiri ve spor yazarları bu maç için Rize’ye gelecek. Amacımız, Rize’mizi ve Ülkemizi Avrupa arenasında en iyi şekilde temsil etmek ve tanıtımını sağlamak.” Dedi.

TARAFTARIMIZ ATAR DAMARIMIZ!
5 binleri aşan taraftar desteğiyle bu günlere ulaştıklarını anımsatan Zenginal, “Taraftarımız artık kupa istiyor. Bunun için de canını dişine takarak arkamızda duruyor. Hedefimiz bu maçta yine 5 bin sayısını aşmak. Bu sayıyı da kolay bir şekilde aşacağımıza inanıyoruz.” Dedi.

TÜRK HALKI ARKAMIZDA!
Zenginal, “Hentbol’de tarih yazmaya başladığımız günden itibaren, her geçen gün farkındalığı, bilinililiği ve konuşululurluğu artan bir Ardeşen GSK’mız var. Özellikle son haftalarda Avrupa Kupası Öncesi ülkenin birçok noktasından destek ve başarı mesajları alıyoruz. Özellikle deplasman maçlarında çok farklı illere mensup insanlar bizleri desteklemek için maça geleceklerini ifade ediyorlar. Ayrıca, bir çok hentbol branşı ve farklı spor branşlarına sahip kulüp yöneticileri de bizlere başarı dileklerinde bulunuyor. Bu da sorumluluğumuzu artırıyor. Bu sevgi ve sahiplenme bize güç ve hırs veriyor. Tek isteğimiz bizi seven ve başarımızı isteyenleri mutlu etmek, gururlandırmak.” Dedi.

TEKNİK EKİBİMİZ ÇOK ÇALIŞIYOR!
Zenginal, “Teknik Direktör Hikmet Vurgun ve Yardımcıları deyim yerindeyse gece-gündüz bu maç için mesai harcıyor. Sporcularımız da aynı şekilde teknik ekiple birlikte sadece antrenman bazında değil, araştırma ve analiz yönünden ciddi bir çalışma içerisindeler. Değerli Hocamız Hikmet Vurgun’un ve her biri Avrupa Tecrübesine sahip sporcularımızın bu turda da alınlarının akıyla tur atlayacaklarına inancımız sonsuz.” Dedi.

Bir cevap yazın

*