Başbakan Erdoğan’ın Ardeşen’den Özel İsteği!

Spread the love

D. Karadeniz Bölgesi’nde gerçekleştireceği üç günlük program kapsamında RİZE’de bulunan Dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Valiliği çıkışında, Hentbol Bayanlar Süper Lig Ekiplerinden Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Ekip ve Sporcuları İle Buluştu.

Kulüp Başkanı Sultan Rauf Oğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Dursun Yaşaroğlu ile Ali Biberoğlu, Antrenör Şevki Demiroğlu ve Sporculardan oluşan bir ekiple bir araya gelen Erdoğan, Kulüp Başkanı Oğuz’dan takımın son durumu hakkında detaylı bilgi aldı.

Başkan Oğuz, Lig de ve Avrupa’da taşrayı temsilen önemli başarılar elde ettiklerini ifade ederek, “Ülkemiz de ligi 3. Sırada tamamladık. İlk kez katıldığımız Avrupa Kupalarında ise tarihi bir başarı elde ederek adımızı ilk 8’e yazdırdık. Amacımız devlet büyüklerimizin desteği ile Avrupa Kupasını Rize’ye ve sizlere armağan etmek.” İfadeleri ile Başbakan Erdoğan’dan destek istedi.

Hentbolcuları ve kulüp yönetimini elde ettikleri başarılardan ötürü kutlayan Erdoğan ise, “Avrupa için kupa sözü aldık. İnşallah hedefinize ulaşarak ülkemizi ve Rize’yi mutlu edersiniz. Ben de gerekli kişilere talimat vereceğim. O Kupayı istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Kulüp Başkanı Oğuz daha sonra Erdoğan’a kulübün bilgilerinin yer aldığı kitapçık takdim ederken, Başbakan Erdoğan, kitapçıkta gördüğü taraftar resimleri karşısında şaşkınlık yaşadı. Rize’lilerin salon sporunda takımlarına bu denli sahip çıkmalarının önemli bir olay olduğuna vurgu yapan Erdoğan, “Hemşerilerimden bu desteğin artarak devam etmesini istiyorum.” Dedi.

Öte yandan Başbakan Erdoğan, genç sporcularla bir süre sohbet etti.

Sporcular da Erdoğan’a kendisi ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte 2012 yılında yine bir Rize ziyareti sırasında Ardeşen GSK ailesi ile çektirdikleri fotoğrafı takdim ettiler.

Erdoğan ise bu hediye karşısında büyük mutluluk yaşayarak, uzun süre fotoğrafı inceledi.

Bir cevap yazın

*