Başkanımız S.Rauf Oğuz, Rize’li Hemşehrilerini Ağırladı!

Spread the love

Yurt dışında çalışacak Rize’li hemşehri ile yemekte buluşarak uzun süre sohbet edip, gidecekleri ülkelerde seyahat hallerinde ve sonrasında karşılaşacakları sorunlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Konuklarının heyecanlı olduğunu gören Oğuz; Hemşerilerimizin gidecekleri ülkelerin Çalışma Ataşesi, Çalışma Müşaviri ve Dış Diplomatlarla iletişime geçerek, yurt dışına gidecek hemşerileri ile ilgili bilgiler verdi.

Başkan Oğuz;  “Özellikle son 10 yılda devletimizin yurt dışında itibarının çok iyi olduğu ve sağlık, sosyal ve özlük haklarında sıkıntı yaşamayacaklarını,  olması halinde devletimizin kudretli eli her zaman arkalarında olduğunu bilmelerini istedi. Önemli olan sizlerin sağlığı , mutluluğu ve huzurudur. Son zamanlarda oluşturulmaya çalışılan İslam düşmanlığı ve Mumin/Müslüman kardeşlerimizin kendi vatanlarında özgürlüklerine ve yaşama heyecanlarına kelepçe vurmak isteyen İslam karşıtı güçlerin hareketleri karşısında devletimizin sağduyulu ve sağlam duruşu tüm Dünya Müslümanlarının tek dayanağı olmuştur.

RAUF OĞUZ RİZELİ (1)

RAUF OĞUZ RİZELİ (2)

Bu anlamda huzurlu ve güven içinde emin bir şekilde gurbete çıkabilirsiniz Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi

RAUF OĞUZ RİZELİ (3)

Oğuz ayrıca, ilgili ülkelerin diplomatlarının iletişim bilgilerini hemşerilerine verdi.

RAUF OĞUZ RİZELİ (4)

Hemşerileri ise kendilerine gösterilen ilgi alakadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bizler sorumluluklarını bilen, her şartlarda ve her  yerde ekmeğinin peşinde koşan, çoluk çocuğumuzun nafakası için yollara düşmüş insanlarız. Bu süreçte devletimizin ve temsil eden insanlarımızın bizlere gösterdikleri şefkat ve merhameti çok önemlidir. Allah Devletimizden ve büyüklerimizden hasseten Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Ülkemizi dünyada itibar edilen bir yere getirdi ve biz gönül rahatlığı içinde yurtdışına çıkıyoruz” dedi. Ayrıca bizleri bağrına basan ve kafamıza takılan onlarca sorudan kurtaran Başkanımz Rauf OĞUZ’dan ve onu Ankara’ya gönderen devlet ve siyasi büyüklerimizden Allah Razı Olsun içimiz ve kafamız rahat bir şekilde yolumuza çıkacağız, Böyle hemşerilerimizin ve kardeşlerimizin daha çok olsun istiyoruz büyüklerimizden Ankara’ya gelip bizleri unutan bürokratlar istemiyoruz Rauf beye çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

RAUF OĞUZ RİZELİ (5)

RAUF OĞUZ RİZELİ (6)

Bir cevap yazın

*