“Hentbol Eğitim Projesi” Sona Erdi

Spread the love

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ve Uluslar arası Hentbol Federasyonu (IHF) tarafından düzenlenen Hentbol Eğitim Projesi sona erdi. Ankara ve İzmir’de düzenlenen seminere Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörleri Şevki Demiroğlu, Osman Nuri Yazıcı ve Mehtap Yazıcı da katıldı.

eko_1121

Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilen seminere toplam 200 antrenör katıldı. THF Başkanı Bilal Eyüboğlu, projenin önemine değindi. 2 yıl süren bir çabanın ardından bu projeye başlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını belirten Eyüboğlu, Türk Hentbolunda en geniş kapsamlı bir proje olduğunu söyledi. Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında yer almak istediklerini, bu doğrultuda IHF’nin de bu projeye büyük destek verdiğini belirten Eyüboğlu, Türk hentbolu için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Başkan Eyüboğlu, IHF ile daha önce “Handball at School” projesini uyguladıklarını ve bunun daha geniş kapsamlısı olarak bu projeyi faaliyete geçirdiklerini söyledi. Eyüboğlu, bu projenin ileriki yıllarda da devam edeceğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

eko_1071

Ardeşen GSK Antrenörü Şevki Demiroğlu seminer ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Demiroğlu, açıklamasında 2005-2007 doğumlu sporcuların gelişimi açısından çok faydalı bir projenin hayata geçirildiğini belirterek “Türk Hentbolunun ilerleyen yıllarda Avrupa’da ve dünyada adından söz ettirmesi için alt yapının önemi çok büyük. Bu uğurda federasyonumuzun öncülüğünde gerçekleştirilen seminere kulüp olarak antrenör arkadaşlarım Osman Nuri Yazıcı ve Mehtap Yazıcı ile katıldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

eko_1133

Ankara’daki kursun son gününde Portekizli IHF Lektörü Luisa Estriga, U17 Bayan Milli Takımımızla birlikte uygulamalı antrenman metodlarını antrenörlerle paylaştı. Ardından katılımcı antrenörlere sertifikaları verilirken, Luisa Estriga böylesine geniş kapsamlı ve önemli bir projede olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Seminer hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

eko_1090

eko_1540

Bir cevap yazın

*