THF’de Bilal Eyüboğlu Yeniden Başkanlığa Seçildi

Spread the love

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun 4. Olağan Genel Kurulu’nda Bilal Eyüboğlu 4 yıl daha başkanlığa seçildi.

 

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) binasındaki konferans salonunda gerçekleştirilen genel kurul, 233 delegeden 165’nin hazirun cetvelini imzalamasıyla açıldı. Divan kurulunun oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından genel kurul çalışmalarına başladı.

 

Genel kurulda başkanımız Bilal Eyüboğlu ve eski hentbolcu Tolga Atıcı yarışırken, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da genel kurula katıldı.

 

Seçimlerde 219 oy kullanılırken, 4 oy geçersiz sayıldı. Geçerli 215 oyun, 121’ini alan Eyuboğlu 3. kez federasyonun başkanlığına getirildi. Diğer aday Tolga Atıcı ise 94 oyda kaldı.

 

HAKAN GÜLTEKİN YENİDEN YÖNETİMDE

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin,Bilal Eyüboğlu’nun yeniden Hentbol Federasyon Başkanlığı’na seçilmesiyle beraber daha önce de yürüttüğü Türkiye Hentbol Federasyonu Başkan Yardımcılığı görevine yeniden seçilmiş oldu.

 

DURSUN YAŞAROĞLU FEDERASYON YÖNETİMİNE GİRDİ

Yapılan seçimin ardından Ardeşen gençlik ve Spor Kulübü Onursal Başkanı Dursun Yaşaroğlu, Bilal Eyüboğlu’nun listesinde yer aldı. Yaşaroğlu, Türkiye Hentbol Federasyonu Disiplin Kurulu’nda görev aldı.

 

Bilal Eyuboğlu başkanlığındaki federasyonunun yönetim, denetim ve disiplin kurulunda yer alan isimler şöyle:

 

Yönetim Kurulu:

Adem Ceylan, Hakan Gültekin, Şıh Ahmet Kıvrak, Levent İşler, Ali Karamık, Ömer Hançer, Hakan Gümüşsoy, Mustafa Sercan Şenel, Mehmet Gani Eser, Necmettin Çalık, M.Nadi Pirci, Mustafa Atak, Cenker Doğan ve Erhan Aras.

 

Denetim Kurulu:

Salih Başparmak ve Mehmet Dülgerkaraoğlanoğlu.

 

Disiplin Kurulu:

Hüseyin Kaya, İbrahim Gül, Dursun Yaşaroğlu, Erhan Elmastaş ve Kürşat Kafidekale.

 

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu seçimleri kazandıktan sonra yaptığı konuşmada, herkese teşekkür ederek, “Bu hentbolun kazancıdır. Kazanan ben oldum. Yeni dönemde, 2 dönem evvelinden daha iyi şeyler yaparak hentbolu iyi yerlere getirmek istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

*