Hentbol Şehri Ardeşen’de Altyapı Gelişim Projesi…

Spread the love

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ve Uluslar arası Hentbol Federasyonu (IHF) tarafından başlatılan “Altyapı Gelişim Projesi” çalışmaları Rize il ve ilçelerinde sürüyor.

Bu kapsamda Ardeşen Vali Erdal Ata Kapalı Spor Salonu’nda eğitimlere başlayan federasyon yetkilileri faydalı bir program gerçekleştirdiklerini kaydetti. Milli Takım Antrenörü Hakan Dinler, IHF Antrenörü Milan Petronıjevic Ardeşen’de eğitimlere start verdiler.

2005-2007 doğumlu çocuklara yönelik hentbolu sevdirme adı altında düzenlenen projeye katılan Ardeşen’deki öğrenciler hentbola olan ilgileri ve sevgileri ile gelecek vaad ettiler.

Ardeşen GSK Antrenörleri Şevki Demiroğlu, Osman Nuri Yazıcı ve Mehtap Yazıcı öncülüğünde çalışmalarını sürdüre çocukların eğitimlerini dikkatle takip eden federasyon temsilcileri bu projede yer almaktan son derece memnun olduklarını belirttiler.

Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Rize, Trabzon, Adana ve Eskişehir olmak üzere 8 ilde yürütülen faaliyetlerde 2 bin sporcu ve 200 antrenör görev alıyor. Bu projenin amacı; hentbol sporunu sevdirmek, mili takıma sporcu kazandırmak, okullarda ve kulüplerde çalışan altyapı antrenörlerinin temel teknik eğitim seviyesini yükseltmek olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

*