Rauf Oğuz; Hemşerilerimden Destek Bekliyorum

Spread the love

Takımlarının bu tutu geçecek güçte olduğuna inandığını ifade eden Oğuz, “Rakibimizin de ne kadar güçlü olduğunu artık anlatmaya gerek yok. Danimarka ülkesi Hentbol’de ekol ve en iyi ülke. Rakibimiz ise Danimarka Ligini lideri. Avrupa devini ağırlayacağız. Türkiye olarak ilk kez bir İskandinav ülkesi olan İsveç Skuru IK ekibini önceki turda elemiştik. Şimdi yine başka ve çok daha güçlü bir İskandinav ülkesi takımını ağırlayacağız. İnşallah bu takımı da yenerek, her zaman ilklere imza atan Ardeşen olarak, üst üste iki İskandinav ülkesini mağlup etmenin gururunu yaşayacağız. Bunu başarırsak, hedefimiz artık final olacak. Çünkü, en zor takımları yenmiş bir Ardeşen olacak. Bunun için de hemşerilerimden özel olarak destek istiyorum.” Dedi.

Oğuz sözlerini şöyle sürdürdü;
“Ardeşen GSK bu maçı kazanacak güçte. İşimiz çok zor ama bu zoru başaracak kaliteli oyuncularımız var. Danimarka Team Esbjerg takımı daha önce Avrupa Organizasyonlarında final görmüş bir takım. Avrupa tecrübesi bizden çok ama bizim takım da Avrupa Takımlarının korkulu rüyası oldu. Ardeşen’in taraftarları oyuncularımıza moral konusunda en büyük katkıyı tribünlerde takımlarını destekleyerek gösteriyorlar. Ardeşen taraftarı ateşli, heyecanlı ve centilmendir. Pazar günü Danimarka ekibiyle oynayacağımız maçta Ardeşen taraftarının salonu dolduracağına inanıyorum.”

BİZİM İÇİN ZOR BİR DEPLASMAN OLDU, ŞİMDİ ONLAR İÇİN ZOR OLACAK
“Danimarka da zorlu bir deplasman da mücadele ettik. Sonuç olarak maçı 4 sayı farkla kaybettik. Maçın ilk yarısında sürekli önde olduğumuz bir maçtı. Ancak, ikinci yarıda rakip takım saha ve seyirci avantajını iyi kullanarak maçı önde bitirdi. Şimdi saha ve seyirci avantajı bizde. Bu avantajları en iyi şekilde değerlendirip, takımımızın 5 sayılık farka ulaşacağına gönülden inanıyorum.”

RİZE OLARAK TEK YÜREK OLDUK
Telafisi Olmayan Bir Maça Çıkacağız
“Pazar günü Rize’de karnaval havasında bir ortam yaşanacak. Rize ve ilçeleri bu maç için tek yürek oldu. Ancak bilincinde olduğumuz bir gerçek var. Bu maç telafisi olmayan bir maç. Minimum 5 sayılık fark en büyük hedefimiz. Önümüzde 60 dakikalık bir süre var ve bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Biz büyük Ardeşen GSK ailesi olarak, bu güne kadar her zorluğu birlikte aştığımız gibi bu zorluğu da aşacağız.

CUMHURBAŞKANIMIZA ARMAĞAN ETMEK İSTİYORUZ.
“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın takibinde bir takımız. Yarın bu turu geçip Rize’mize ve Cumhurbaşkanımıza armağan etmek istiyoruz. Kendisi de Avrupa’da finale yükselmemiz halinde final maçını ilçemize gelip izleyeceği sözünü verdi. Bunun için var gücümüzle final için mücadele edeceğiz.”

Bir cevap yazın

*