Rusya’dan Ardeşen GSK Açıklaması

Spread the love

Avrupa Hentbol Federasyonu EHF’nin Viyana’da bulunan genel merkezinde gerçekleştirilen kura çekimi sonucu Rize-Ardeşen GSK ile eşleştiklerini duyuran Rusya ekibi, Türkiye’de Çayın başkenti Rize’den 50 Kilometre uzaklıkta bir kent olduğunu. Karadeniz kıyısına bir ziyaret gerçekleştireceklerini ve kendileri için kolay bir yolculuk olacağını anlattılar.

Kupa Galipleri Kupasında Ardeşen GSK’nın şaşırtıcı bir başarı elde ettiği ifade edilen açıklama da, şu ifadelere yer verildi;

Kupa Galipleri Kupasında Danimarka lig lideri Danimarka Esbjerg’i eleyen Rize-Ardeşen GSK ile Ocak ayında karşılaşacağız. 2013–14 sezonundaki EHF kupasında Team Esbjerg ile Final’de karşılaşmıştık. İki ayaklı oynanan final mücadelesinde Esbjerg’i iki maç sonucu 11 farkla yenerek Avrupa şampiyonu olmuştuk. Ardeşen GSK ise Esbjerg’i 9 farkla yenerek kupadan eledi. Ardeşen’in Esbjerg’i elemesi hayal gibiydi ve bu oldu. Çünkü Ardeşen’in muhteşem bir taraftarı var. Bu taraftar önünde maç kazanmak çok zor. O yüzden ilk maçımızı farklı kazanarak, ikinci maçımızda turu geçmeliyiz.

Danimarka Esbjerg, mütevazi bir kadroya sahip olan Ardeşen’i ilk maçta 4 farkla yenmişken, Ardeşen’de oynanan maçta 9 farkla mağlup olarak adeta çöktü. Esbjerg Teknik Direktörü Lars Frederiksen turu geçmek için yüzde yüz şansa sahipken, adeta harap oldular. Bunun sebebi ise Ardeşen GSK taraftarının 60 dakika boyunca uygulamış olduğu baskıdan kaynaklanıyor. Biz inanıyoruz ki, Ardeşen’de seyirci desteğini arkasına almış, cesaretli bir takımla güzel bir hentbol izleyeceğiz.

Bu sezon Ardeşen GSK’ya transfer olan Yulia Andriychuk’un geçmişte kendi sporcuları olduğu ifade edilen açıklama da, Eveti Aynı Ukraynalı Andriychuk geçen sezon takımımız ‘Lada’ için mücadele etti. Ardeşen GSK Yulia ile birlikte olağanüstü bir yabancı kadroya sahip. Yabancı sayısı çok. Kadroları Ukraynalı, Sırbistanlı ve Hırvatistanlı Milli Takım oyuncularından oluşan bir ekip.

Ardeşen GSK Avrupa’da iddialı ama aynı zaman da 2008 yılında kurulan bir kulüp olmalarına rağmen, takımı çok tecrübeli isimlerle dolu. Ardeşen GSK’nın ilk Rus rakibi ‘Lada’ oldu. Ardeşen GSK daha önceki Avrupa Arenasında iki kez Çeyrek Final başarısı sağlamış. Kupa Galipleri Kupasında ise Team Esbjerg’i eleyerek adeta zafer yazdılar ve muhteşem bir havaya büründüler.

Bir cevap yazın

*