THF Başkanı: Ardeşen GSK İle Gurur Duyuyorum!

Spread the love

Çay TV’nin Ankara Stüdyosunda, Çay TV Ankara Temsilcisi İbrahim Eksilmez’in Konuğu Olan THF Başkanı Bilal Eyüboğlu, Hentbol Bayanlar Süper Lig Ekiplerinden Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü İle İlgili özel düşüncelerini paylaştı.

Eyüboğlu, “Ardeşen’e baktığımız zaman çok güzel şeyler yapılıyor. Bunu Rize’liyim diye demiyorum. Gerçekten güzel şeyler yapıldığı için söylüyorum. Ardeşen GSK ile iftihar ediyorum, gurur duyuyorum. Kendi Federasyon Başkanlığım döneminde Rize’den bir şampiyonun çıkması beni çok mutlu eder. Çünkü, çok emek sarfediyorlar.” Dedi.

Ardeşen GSK Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Rauf Oğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Dursun Yaşaroğlu ile Şaban Ali Biberoğlu ve Belediye Başkanı Hakan Gültekin’in çok ciddi çalışmaları olduğunu ifade eden Eyüboğlu, “Bu örneği çoğaltabiliriz. Bu sadece Rize değil, Trabzon’da, İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da ve Antalya’da da yapılabilir. Çalışma yapılıp taraftarın ilgisini çekebilirsek, takımlara ayrı bir heyecan gelecek. Bu çalışmayı da kulüplerin kendisi yapması lazım. Bizim Federasyon olarak bişey yapamayız. Ardeşen’deki o ortamı Federasyon olarak biz sağlamıyoruz ki, Ardeşen’deki arkadaşlar çalışarak kendileri yapıyorlar.” Dedi.

Ardeşen’de izlediği maçlardaki izlenimlerini paylaşan Eyüboğlu, “Ben Ardeşen’e gidiyorum, tribünler full. 3 Bin değil, 5 Bin kişi maç izliyor. İnanılmaz güzel bir ortam. Avrupa’ya bakıyoruz, oturup Maç izliyorlar. Ardeşen’e bakıyoruz yaşlı amcalar, hac amcalar, yaşlı teyzeler bile tribünde geçlerle birlikte oturup, hiçbir taşkınlık çıkmadan maç izliyorlar. Bu çok güzel bir şey, bunu her yerde yapmamız lazım. Bunun için de diğer kulüplerimizin çalışması lazım.” Dedi.

Bir cevap yazın

*